LE MIX DE PMC #400 *EDITION SPECIAL*19.06.
LE MIX DE PMC *TOP HITS MARCH-MAY 2020*04.06.
Le Mix de PMC #39918.05.
Le Mix de PMC #39804.05.
Le Mix de PMC #39720.04.
LE MIX DE PMC *TOP HITS FEBRUARY 2020*11.03.
Le Mix de PMC #39602.03.
Le Mix de PMC #39518.02.
Le Mix de PMC #39411.02.
LE MIX DE PMC *TOP HITS JANUARY 2020*29.01.
Le Mix de PMC #39320.01.
Le Mix de PMC #39213.01.
LE MIX DE PMC *THE BEST OF 2019*09.01.
Le Mix de PMC #39123.12.
LE MIX DE PMC #390 *EDITION SPECIAL*15.12.
LE MIX DE PMC *TOP HITS NOVEMBER 2019*01.12.
Le Mix de PMC #38923.11.
Le Mix de PMC #38818.11.
Le Mix de PMC #38710.11.
LE MIX DE PMC *TOP HITS OCTOBER 2019*06.11.

rozšiřené hledání

Interviews...


Rozhovor z léta 2003 s DJ Trin:

Ahojky Aleši! Všichni kdo se pohybují alespoň trochu v muzice určitě ví, že jsi už dlouhou dobu na hudební scéně známý jako moderátor a hlavně Dj. Jak jsi se vůbec k moderování a k djingu dostal?
Verčo, když něco chceš a máš dost síly, času, pevných nervů, také mnoho štěstí a snad i trochu talentu, můžeš dokázat snad téměř vše. Vše začalo už v mém pubertálním věku, kdy se mi hodně líbila elektronická taneční hudba. Zavolal jsem tehdy do prvního soukromého rádia v Brně (rádio Brno 95,7 FM) a oni si mě tam nechali. V 18-ti letech jsem pak získal živnostenský list na činnost diskžokeje a také první místo, kde jsem samostatně hrál - mimochodem klub Krokodýl na Kounicově.

Je určitě spousta mladých začínajících dj´s ale i moderátorů, co bys jim poradil do začátků, např. jak začít s mixováním, nebo jak se dostat do rádia, kde by chtěli pracovat???
Co se týče moderování, je to hlavně o bezchybném a přirozeném projevu, samozřejmě o schopnosti improvizovat a také příjemném hlasu. Ten se sice natrénovat úplně nedá, ale ostatní ano. Sám jsem poslouchal své moderátorské vzory a pak je tak trochu po svém napodoboval s tím, že jsem si to nahrával doma na kazeťák. Po přetočení kazety zpět jsem pak zjistil, v čem jsem udělal chyby. Není špatné to dát poslechnout i někomu dalšímu, člověk má občas vůči sobě shovívavé kritiky. Mixování je hlavně o dobrých uších, smyslu pro rytmus a těžce natrénované technice. Existuje pár škol DJingu, ale sám jsem samouk s tím, že jsem pár triků odpozoroval od zkušenějších DJs a pak to sám zkoušel.

Dříve jsi pracoval v rádiu Kiss Hády, teď jsi na Krokodýlu, kdybys mohl porovnat kde to bylo lepší, nebo kde jsi se mohl více projevit?
Nemyslím si, že by bylo spravedlivé porovnávat, v obou případech jsem byl a jsem spokojen s podmínkami, které mi rádia poskytli a poskytují. Samozřejmě, že v každém zaměstnání se občas vyskytnou drobné neshody, ale nemyslím si, že by to bylo překážkou, naopak zpravidla jejich vyřešení je ku prospěchu obou stran.

Ale abychom se vrátili k djingu, kde jsi vlastně přišel k přezdívce P.M.C., pochází od Tebe, nebo Ti ji někdo vymyslel? A co znamená?
Ani už nevím, jak jsem na to přišel, bylo to už pěkně dávno. V podstatě P jako první písmeno mého příjmení a "M.C." jako "Master of Ceremony", což je zkratka, kterou tehdy používalo mnoho rapperů a v doslovném překladu to znamená něco jako "mistr projevu" ) Ne, že bych si tak fandil, ale prostě se mi ta celková zkratka "pí-em-sí" líbila.

Jaký styl muziky upřednostňuješ na svých akcičkách? A máš raději velké parties, nebo klubíky?
Mám rád hlavně dobrou a nadupanou muziku, která rozproudí všem přítomným krev v těle. A je už jedno, zda-li je to pumpin' house, trance, italo-house či R&B, rád během celé akce vystřídám mnoho stylů. Mám rád velké i malé akce, aspoň je to vždy pokaždé jiné. Je to prostě jako při sexu - plné vášně a neopakovatelných pocitů...

Taky o Tobě vím, že se nevyhýbáš kontaktu s fanoušky, není ti to na obtíž, nebo se v tom spíš vyžíváš???
Ani jedno, beru to jako mnohdy inspirativní možnost dozvědět se věci, které mi mohou pomoci být lepším, a samozřejmě také jistou příjemnou povinnost vůči lidem, kteří rádi chodí na moje akce a poslouchají moje pořady. Občas je sice těžké najít si čas a nemohu se plně věnovat všem dotazům, které dostanu, protože bych pak nedělal vůbec nic jiného, ale dělám to rád.

A tedˇ trochu k tobě co by sis přál do budoucna pro sebe a pro nás všechny???
Jenom samou dobrou muziku. Také bych přál sobě i všem ostatním i pár hudebních kousků ze své hlavy a duše... nosím si jí v sobě hodně, jen najít více času.

Co bys vzkázal všem lidičkám, kteří tě mají rádi, poslouchají tě v rádiu a chodí na tvý akcičky???
Všechno co dělám, se snažím dělat co nejlépe pro dobré pocity nás všech. Občas se to sice nevydaří na 100%, ale nezlobte se proto na mě - jsem naštěstí "jenom" člověk.

Díky za rozhovor, měj se pěkně a ať ti šlape mix!!!
Cože, kdo mi šlape po mixu?!!! :-)

Autorka: Veronika Hofírková alias Dj TrinRozhovor z roku 2002 se Seegee:

Jaké je to být DJ? Na otázky kolem této zajímavé profese jsem se zeptala deejaye PMC, který je také moderátorem jednoho brněnského rádia.

1.Klasická otázka: Jak jsi se dostal k DJingu?
Jednoduše - líbila se mi taneční muzika, tak jsem si začal s kámošem půjčovat CD s dance music. Spolužák mi doma na koleně spájel můj první mixák, protože na profi jsem neměl, no a v rámci tanečních jsme si s kámošem poprvé zahráli. To mi bylo 16 let. Profesionálně jsem ale začal hrát až v 18 letech na jedné malé brněnské diskotéce.

2.Hraješ častěji z vinylů nebo z cédéček a jaký je v tom rozdíl?
Mě je úplně jedno, jestli hraju z vinylů nebo CD. Důležitý je, co je to za muziku.To, že něco mám na vinylu a něco na CD je způsobeno tím, že většina věcí vychází dříve na klasické desce, ale občas se to ke mně dostane dřív na CD-maxi. Víceméně hraju tak půl na půl. Prostě něco z desek, něco z CD.
Rozdíl cítím pouze v jiné technice mixingu a tak trochu i v pocitech z hraní. Přece jen ta vinylová deska, točící se na gramofonu a na kterou si můžu šáhnout, točit s ní jak se mi zlíbí či scratchovat, ve mě při hraní vyvolává velmi silné emoce. Nicméně nutno říci, že mixování z nejnovějších profi-DJ CD-playerů je podle mě už daleko přesnější a se spoustou nových možností, včetně onoho vinylového "skrečování".

3.Kterou party nebo akci považuješ za nejvýznamnější (tady v Brně) a hrál jsi na ní někdy?
Osobně se mi akce v Brně moc nelíbí a v Brně jsem taky na žádné takové nehrál. Je to tu vše hlavně o tvrdém technu, které není zrovna mým oblíbených hudebním proudem. Osobně mi zde dost chybí nějaká pořádná trance/rave párty.

4.Máš raději velké akce nebo si myslíš, že lepší je spíš menší party?
Hraju rozhodně raději na nějaké menší párty či v malém klubu. Na velké párty je skoro jedno, co DJ hraje, protože je tam spousta lidí, který když už se dají do pohybu, není celkem těžký v tom pohybu udržet. Ale v malým klubu či diskotéce je okamžitě vidět, jak se konkrétní skladbalíbí či nelíbí, takže třeba během pár sekund může mít DJ prázdný, či taky narvaný plac.

5.Jaký typ muziky preferuješ, techno nebo house?
Techno hraju snad jen velmi okrajově, house také moc ne. Preferuji rave a trance, hlavně italský, ale hodně i německý či holandský vály. Ono je to velmi těžké rozškatulkovat. Prostě hraju vše, co se mi líbí a myslím si, že to lidi dostane do varu.

6.Hraješ radši sám, nebo s někým na střídání?
Většinou hraju sám celou diskotéku, občas dělám společnou akci s mým skvělým kámošem DJ Borisem a taky sem tam hostuji třeba jen na 2 hodinky, kde si pak odehraju jen svůj set, většinou ve stylu tech-trance.

7.Na tvých diskotékách je slyšet hodně italské muziky, co se ti na ní tak líbí?
Není tak tvrdá až možná hloupá, jako třeba německý věci, je snadno zapamatovatelná díky jednoduché a přitom příjemné melodičnosti a hlavně je při tom všem pořád dost nadupaná. Italové jsou machři.

8.Děláš taky moderátora, jaký je rozdíl v hraní ve studiu a naživo?
Osobně se za moderátora moc nepovažuji, plním spíše funkci "radio-DJ". Hraní ve studiu je úplně jiný. Na diskotéce se člověk snaží lidi co nejvíc rozpumpovat, zatímco při výběru muziky v rádiu se snažím navodit pohodu a přitom posluchače nenudit nekonečným omíláním hitových písniček dokolečka dokola, ba naopak nabízet co možná nejpestřejší a nejčerstvější výběr zajímavé muziky.

9.Je nějaká věc, která tě na tvým povolání opravdu štve?
Co se týče diskoték, je to ten fakt, že spousta lidí bere DJ-je jako člověka, kterej je tam proto, aby jim zahrál na přání a přidal k tomu milión naprosto stupidních věnování. Myslím si, že dobrý DJ pobaví a roztancuje lidi bez pomoci těchto "jukeboxů". Samozřejmě, že nejsem proti tomu, aby si někdo přál nějakou vychytávku, kterou bych třeba normálně nezahrál, ale mít na pultu 10 minut před začátkem diskotéky 30 přání je fakt strašný. A každý to chce samozřejmě zahrát teď a hned... Pokud mám mluvit o vysílání v rádiu, tak jsem momentálně docela spokojený, takže mě vlastně nic neštve:-)

10.Byl jsi někdy na nějaké zahraniční party, třeba jenom jako návštěvník, a v čem se liší od parties v naší republice?
Byl a řekl bych, že se liší hlavně atmosférou. U nás mám pořád pocit, že lidi se jdou na taneční akci hlavně ukázat, že jsou "in" a třeba se i opít či požít nějakou návykovou látku, bez čehož se prostě bavit nedokážou. Jinde si jdou lidi na párty či diskotéku zatancovat, pobavit se, prostě si to užít a naplno vychutnat. Možná se mýlím, ale u nás je takových lidí pořád docela pomálu, ale na druhou stranu doufám, že se to už konečně začíná lepšit...Klepy klep do dřeva...;-)

11.Stalo se ti někdy, že jsi měl rozjet nějakou party, mělo hrát víc deejayů a ty jsi byl úplně první? Slyšela jsem, že takhle to celý rozjíždět je docela těžký, je to pravda?
Ne, to se mi nestalo. Ostatně vzhledem k tomu, že většinu diskoték dělám sám, tak to zažívám každý víkend. Člověk mnohdy hraje hit za hitem a lidi nic. A pak po půlhodině se najednou na parketě objeví pár rozšafných dívek, které jako mávnutím kouzelného proutku přilákají všechny ostatní. Mám pocit, že se lidi dost stydí jít na parket první a o tom to je.

12.Která doba je podle tebe nejlepší, kdy je nejvíc lidí na place?
Asi tak mezi 23-02h.

13.A na závěr: Co bys poradil začínajícím DJ´s, co by měli především udělat pro to, aby byli opravdu dobří?
Nedělat to pro úspěch, peníze či obdiv hezkých slečen, ale pro pocit, že dokážou roztančit třebas jen hrstku lidí na opravdu kvalitní muziku. A dát do toho naprosto vše - volný čas, úspory a bohužel i nervy a zdraví.

Tak díky za rozhovor. Seegee


Oběma autorkám tímto děkuji za zajímavé otázky a omlouvám se za dlouhé a nudné odpovědi :-)
Ciao DJ P.M.C.